İnsan Kaynakları | Bize Ulaşın
SYS, havacılık konusunda çalışmaya ilk olarak 2006 yılında TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. nin projlerine dahil olarak başlamıştır.
SYS Yarı Otomatik Silah üretimine, Canik markası altında 1998 yılında Doğu Karadeniz Silah Projesi kapsamında başlamıştır.
Tarihçe


1998 yılında "Doğu Karadeniz Silah Projesi" kapsamsına, Projenin Samsun ayağı olarak dâhil olan Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret A.S. (SYS), bugün sistem tasarımı ve üretimi konusunda Türkiye’de Savunma Sanayinin önemli kuruluşlarından biridir.

Üretim hattından önce Ar&Ge Departmanını kuran SYS, ilk olarak “Canik” markalı yarı otomatik silahını tasarlamış ve üretimlerine başlamıştır. SYS tarafından üretilen “Canik” markalı silahlar, 4 ayrı kıtaya ihraç edilmekte ve dost ülkelerin güvenlik kuvvetlerinin de hizmetlerine sunulmaktadır. SYS üretiminin %70 ini  direkt ve dolaylı olarak ihrac etmektedir.

Bugün SYS, Samsun Organize Sanayinde 7.000 metrekare kapalı alandan oluşan, ileri teknoloji ürünü makine ve teçhizatlar ile donatılmış modern tesislerinde üretimlerini yapmaktadır. İlk olarak 2005 yılında, MKE Kurumu için otomatik tüfek, bomba atar ve keskin nişancı tüfeği parçalarının üretimi ile Türk Savunma Sanayine açılan SYS, şuan ASELSAN, TAI, ROKETSAN ve MTU GmbH için ayrıcalıklı bir ortak konumunda, proje tabanlı üretimler yapmaktadır.

OFFSET kapsamında MTU Almanya, TAI aracılığı ile Boeing, Airbus, KAI, Bombardier, Lockheed Martin, AgustaWestland gibi Dünya şirkelerine üretim yapan SYS, kuruluşundan bugüne kadar yaptığı tüm çalışmalarında, ülkemizin Savunma Sanayinin bağımsızlığına elinden gelen tüm katkıyı vermeyi hedeflemiştir. Ve bugün Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı (HÜRKUŞ) Projesi gibi Türkiye’nin en önemli Egemen Sistem Projelerine sistem üretimleri ile dâhil olmuştur.

Tesis Güvenlik, AQAP 2120, AS9100 ve ISO 9000 standartlarını karşılayan kalite ve güvenlik sistemi ile üretimlerini yapan SYS, Dünya ve Türkiye’deki büyük projelerde yer almaya devam edecek ve Samsun olarak büyük hedeflere ulaşmada kendine düşün görevi en iyi şekilde yerine getirecektir.
İlgili Görseller
SYS'den Haberler
Bombardier C-Serisi için Anlaşma
SYS, TAI ile Bombardier C-Serisi yolcu uçaklarının herbir kanadı içerisinde yere alan 84 kalem parçanın &u

SYS Fabrika İnşaatını 2011 de Tamamladı
2010 yılında yapılan anlaşmalar çerçevesinde SYS, 2011 yılında başladığı Fabrika alanını büyütme inşaat çalışmasını tamamladı.
<

ANA SAYFA | REFERANSLAR | İNSAN KAYNAKLARI | BİZE ULAŞIN
© SAMSUN YURT SAVUNMA Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2018